Sklep ze zdrową żywnością

Probiotyki

Naturalne kosmetyki

  • Aliness Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + D3

Aliness Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + D3

  • 2627
  • Dostępny
  • 49.90zł

- OR -

Witamina K1 (filochinon) i witamina K2 (menachinon) to dwie najważniejsze formy witaminy K odkryte w pożywieniu. Witaminę K1 można znaleźć w zielonych warzywach, liściastych szpinaku, brokułach, itp. - odgrywa ona ważną rolę w krzepnięciu krwi.

Witamina K2 występuje w wysokim stężeniu w natto - tradycyjnej japońskiej potrawie i jest dużo lepiej wchłaniana przez organizm niż witamina K1. Finalnie witamina K2 nie ma żadnego związku z soją gdyż w sposób laboratoryjny witamina K2 pozyskiwana jest przy udziale bakterii  Bacillus subtilis natto czyli tych właśnie bakterii znalezionych w potrawie o nazwie natto. 
Na rynku można się spotkać z informacjami, ze ktoś ma K2 z soi - jest to fałsz oraz brak wiedzy firm sprzedających, a często nawet produkujących witaminę K2.

Na rynku utarło się stwierdzenie, że jak ktoś sprzedaje witaminę K2 to jest ona z natto. Obalając ten mit chciałbym napisać, że na świecie jest 5 producentów naturalnej witaminy K2. trzech z nich (na rynku europejskim dostępne są tylko 2 firmy) produkuje ją przy udziale bakterii Bacillus subtilis natto (w skócie natto), pozostali zaś przy udziale bakterii Bacillus licheniformis. Na rynku dostępne są również wersje syntetyczne, które nie pochodzą ani z jednych szczepów bakterii ani drugich - więcej informacji nt. pozyskiwania K2 znajdziecie państwo poniżej opisu)..

Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach.

Najnowsze badania dowodzą, że wapń (zarówno z suplementów diety jak i żywności) bez obecności witaminy K2 nie jest transportowany do kości. Należy pamiętać, iż nadmiar wapnia powoduje miażdżycę w organizmie. Ta zaś prowadzi do nadciśnienia.

Witamina K2 w opatentowanej postaci VitaMK7® to jedno z nielicznych źródeł w 100% naturalnej witaminy K2, bardzo dobrze przyswajalnej , przebadanej oraz o udokumentowanym działaniu zaopiniowanym przez EFSA (Europejska Agencja d.s. żywności).

Witamina D3:
-wspiera prawidłową odporność organizmu.
-wpływa korzystnie na wchłanianie wapnia i fosforu. 
-przyczynia się do prawidłowego poziomu wapnia we krwi.
-przyczynia się do prawidłowej budowy zębów.
-wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni.
-przyczynia się do prawidłowej budowy kości. 

Innowacyjne połączenie Witaminy K2 wraz z Witaminą D3 odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości.

 

 

 

 

Dodaj Opinie

Uwaga:Nie można używac HTML!
    Zły           Dobry